אז למה דווקא “אקדמיית שחמט צריח לבן”?

אנו פועלים על-פי עקרונות מרכזיים המהווים בסיס יסוד יציב לפעילות האקדמיה

אז למה דווקא “אקדמיית שחמט צריח לבן”?

אנו פועלים על-פי עקרונות מרכזיים המהווים בסיס יסוד יציב לפעילות האקדמיה

אז למה דווקא “אקדמיית שחמט צריח לבן”?

אנו פועלים על-פי עקרונות מרכזיים המהווים בסיס יסוד יציב לפעילות האקדמיה

דבקות במטרה ותוצאות מוכחות 

חוות הדעת הטובות ביותר לגבי אופן ביצוע עבודתנו כראוי הן התוצאות בפועל בזמן אמת. תלמידי האקדמיה זוכים במקומות ראשונים בתחרויות מקצועיות ובליגות. ברם לא רק בזכייה בתחרויות עסקינן, הורים מדווחים כי לאחר תקופת לימודים באקדמיה ניכר שיפור רב בהישגי ילדיהם בבתי הספר, הן במדעים המדויקים והן בהומניטריים. בנוסף, בשל התרומה הרבה של השחמט, ב”צריח לבן” לומדים דורות של תלמידים, הורים מרוצים מביאים את האחים הקטנים בהגיעם לגיל הקבלה (גיל 4) ללמוד אצלנו.

יחס אישי לכל תלמיד 

אנו סבורים כי לכל תלמיד יש להקנות את גישת ההוראה הנכונה המותאמת לאופיו ולכן בחוגי השחמט שלנו הדגש העליון הוא הקניית יחס אישי והכוונה מותאמת. כבר בשיעורים הראשונים מדריכנו המיומנים מזהים את גישת ההוראה המותאמת ביותר לתלמיד וכך גם את צדדיו החזקים וצדדיו החלשים יותר הזקוקים לחיזוק. על מנת שנוכל להעניק את היחס הטוב והמסור ביותר לכל תלמיד, קבוצות הלימוד שלנו קטנות ומחולקות בקפדנות, מה שמקנה לנו את היכולת לעשות זאת ללא מגבלות.

קשר קבוע עם ההורים 

מדריכי האקדמיה נמצאים בקשר קבוע עם הורי התלמידים ומעדכנים אותם כדרך קבע אודות התקדמות ילדיהם. כל הורה לפי רצונו האישי מצורף לקבוצת ה”ווצאפ” הפרטית, של הקבצת הלימוד בה נמצא ילדם, יחד עם הורים נוספים. בנוסף, בעת ההרשמה ההורים מקבלים את מספר הטלפון האישי של מדריך ההקבצה שזמין עבורם בכל שאלה ובקשה. יתרה מזאת, אנו מקיימים אסיפות הורים אישיות וכלליות אחת לסמסטר בהן המדריכים משוחחים עם ההורים והתלמידים.

סביבת לימודים וחברה איכותית 

בעת הצטרפות התלמיד לחוג שחמט ב”אקדמיית צריח לבן” הוא מצטרף לסביבת לימוד איכותית בה המדריכים אינם “רק” מורים, אלא גם מחנכים. מטרתנו הנוספת בחוגי השחמט היא יצירת הרמוניה חברית בין כל התלמידים, על כן אנו מקפידים על קיום אירועים חברתיים שמטרתם היא איחוד תלמידי האקדמיה, הקניית רוח חברית ותחושת שייכות. בשל זאת רוב תלמידנו יוצרים קשרים עם תלמידים אחרים מקבוצתם ונפגשים גם מחוץ למסגרת האקדמיה. גישה זו תורמת רבות לאופן הלימוד ולחייהם האישיים.

פיתוח יכולות התלמיד ומקסום פוטנציאל 

בכל ילד טמון פוטנציאל, על כך אין עוררין. מטרתנו באקדמיה היא זיהוי הפוטנציאל, מציאת הגישה המתאימה ומקסום הפוטנציאל, זאת תוך שמירה על חזון ומוטו האקדמיה “ההצלחה מתחילה בילדות”. אנו מטפחים עקרון זה ומודעים למידת האחריות המוטלת על כתפינו.

צוות הדרכה מקצועי 

אין ספק כי רמת ההדרכה הגבוהה בחוגי השחמט לא הייתה מתאפשרת בהיעדר צוות המדריכים המקצועי של “אקדמיית שחמט צריח לבן”. אנו שומרים על רף קבלה גבוה, מדריכי האקדמיה עוברים מבחן קבלה נוקשה הבוחן לא רק את רמת ידיעתם בשחמט, אלא גם את מיומנות הדרכתם מול ילדים ובני נוער. מדריכנו מחזיקים בלמעלה מיותר 20,000 שעות ניסיון בהדרכת שחמט לילדים ובני נוער. כל מדריך מקבל את תוכניות הלימוד של האקדמיה ועובר השתלמות מקצועית בהתאם תוכניות אלו.

חדשנות 

אנו רואים לנכון לעקוב באופן קבוע אחר התפתחויות משמעותיות בעולם החינוך, זאת על מנת לשפר ולייעל את אופן ההדרכה ותוכניות הלימוד שלנו. כמו כן, באקדמיה ישנו ציוד חדש ומודרני אשר משפר, מתעל ומספק את חווית הלימוד הטובה, האיכותית והנעימה יותר.